Vas Kanton 1800-tal

259720

VAS, porslin, Kina, Kanton, 1800-tal, dekor i delvis emaljfärger av bl a figurscener, höjd ca 45 cm

Smärre slitage, bränningdefekter

Orientaliskt

Rum 3

Vas Kanton 1800-tal

Budhistorik (25 bud)
1398575
3 200
1398336
1398574
1398336
2 800
1398573
2 600

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.