Rolex armbandsur 1950-tal

259677

ARMBANDSUR, Rolex, ca 1953, stålboett, mekaniskt urverk, originallänk, blånerad sekundvisare, plexiglas, caliber: 710, modell nr: 6244, boett nr: 923946, diameter 32 mm

Ej funktionstestad, länkfäste med glapp, bruksslitage

Klockor/Ur

Kundcenter

Rolex armbandsur 1950-tal

Budhistorik (6 bud)
1398695
8 600
1398040
8 400
1394797
8 200
1391455
8 000
1391406

Slutpris SEK:
8 600
830 EUR, 943 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.