Carl Johan Bonnesen skulptur

259675

BONNESEN, Carl Johan (Danmark 1868-1933): Oriental och kvinna till häst, signerad och daterad C.J B 1917 samt C.J. Bonnesen, mörkpatinerad brons, höjd 68 cm
Gjutarmärkt L. Rasmussen, Köpenhamn.

mindre dekordel saknas

Konst

Rum 7

Carl Johan Bonnesen skulptur

Budhistorik (10 bud)
1398421
15 500
1397860
15 000
1395377
14 500
1394817
14 000
1394813
10 000

Slutpris SEK:
15 500
1 496 EUR, 1 699 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.