Konsolbord Karl JOhan

259673

KONSOLBORD, Karl Johan av stockholmskvalitet, fanerat och träskuren mahogny, sargen med växtornamentik, hörnfleuroner, konsolanfanger i form av karyatidbyster och akantus, undersidan med otydlig hallstämpel, höjd 82,5, 91 x 35 cm

slitage, skador, mindre delar saknas

Rum 8

Konsolbord Karl JOhan

Budhistorik (2 bud)

1398035
1397305

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.