Konsolbord stockholmsarbete i empire

259672

KONSOLBORD, stockholmsarbete i empire, träskuren dekor, bly och pastellage, förgyllt med polerat guld och slagmetall, sargen med växtornamentik och fleuroner, benställning i form av psykopomper, bemålad fotplatta, skiva av carraramarmor, höjd 82, 89 x 33,5 cm

dekorskador, lagningar, förgyllning med bortfall

Rum 2

Budhistorik (30 bud)
1399585
15 500
1399462
15 000
1399462
14 000
1398554
13 500
1398839
13 000

Slutpris SEK:
15 500
1 561 EUR, 1 773 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.