Väggpendyl Petter Strengberg 1800-tal

259623

VÄGGPENDYL, empire, urtavlan märkt Petter Strengberg Stockholm, (1770-1831), träskuren dekor av bl a lyror, förgylld, höjd ca 97 cm

Omförgylld, skador och lagningar

Ändringar/tillägg
Nyckel, pendel och lösa dekordelar finns att avhämta i Utlämningen

Klockor/Ur

Rum 3

Budhistorik (17 bud)
1399572
1399571
3 800
1399570
3 600
1399569
3 400
1399528
3 200

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.