Tallrikar Kina 1700-tal

259594

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose, diameter ca 23,5 cm

Kantnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 11

Tallrikar Kina 1700-tal

Budhistorik (13 bud)
1397443
1395504
1397166
1395504
950
1390736
900

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.