Pokal silver 1700-tal

259591

POKAL, silver, invändigt förgylld, Lorens Stabeus (1745-1778), Stockholm 1747, åldersmannaranka, höjd ca 8,5 cm

Fotring med obetydlig buckla, liv med smärre bucklor

Silver

Monter 11

Pokal silver 1700-tal

Budhistorik (19 bud)
1396815
1396757
1 900
1396757
1 800
1394573
1 700
1396754
1 600

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.