Pokal silver 1700-tal

259581

POKAL, silver, invändigt förgylld, Johan Steinfort (1740-1790), Stockholm 1770, delvis med tremblerad dekor av bladverk, liv med monogram, höjd ca 9,5 cm

Silver

Monter 11

Pokal silver 1700-tal

Budhistorik (8 bud)
1397487
1396890
1396645
1395249
600
1393808
550

Slutpris SEK:
114 EUR, 129 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.