Skedar i silver

259569

SKEDAR, 4 st, silver, Petter Adolf Sjöberg (mästare i Stockholm 1798-1833) 1813, Olof Lind (mästare i Mariestad 1752-1767(1770)) saknar årsstämpel, Jacob Johan Flygare (mästare i Växjö 1802-1813) 1813, otydliga mästarstämplar 1776, total vikt 235 g

Bruksslitage, graverade initialer

Silver

Monter 14

Skedar i silver

Budhistorik (6 bud)
1397450
1397449
950
1397448
900
1391257
850
1391256

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.