Matsservis

259535

MATSERVIS, 111 dlr, delvis Limoges, merparten märkta F&M, dekor i guld av adlig krona, bestående av: 35 mattallrikar diameter ca 24, 23 djupa tallrikar, 17 tallrikar diameter ca 20, 16 assietter, terrin med lock, såsskål med lock och slev, 3 karotter varav en med lock, såssnipa med slev, 3+11 uppläggningsfat: 19 servisdelar medföljer

Slitage, enstaka nagg, medföljande delar med skador

Keramik/Porslin

Monter 10

Matsservis

Budhistorik (9 bud)
1395988
10 000
1395987
9 800
1395986
9 200
1395985
8 200
1395984
8 000

Slutpris SEK:
10 000
954 EUR, 1 073 USD
Utropspris SEK:
14 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.