Pokaler silver 1700-tal

259534

POKALER, 2 st, silver, delvis med tremblerad dekor av bladverk, delvis otydliga stämplar, möjligen Niclas Fernlöf (verksam 1736-77), Göteborg, höjd ca 7 cm, respektive Bengt Biörn, (verksam 1734-1757), Västerås, höjd ca 9, total vikt ca 101 g

Smärre bucklor, delvis med senare gåvogravyr

Silver

Monter 8

Pokaler silver 1700-tal

Budhistorik (10 bud)
1396745
1 700
1396515
1 600
1396496
1396049
1 400
1390765
1 300

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.