Kaftan sannolikt Anatolien

259523

KAFTAN, 18/1900-tal, sannolikt Anatolien, delvis siden, broderier, längd ca 128, enligt uppgift från Istanbul

Tyg med skador, fläckar

Fashion

Rum 9

Kaftan sannolikt Anatolien

Budhistorik (23 bud)
1395326
2 400
1395282
1393136
1395281
1393136
1 900

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.