Ferdinand Fagerlin, Interiör med fiskargossar

259500

FAGERLIN, Ferdinand (1825-1907): Interiör med fiskargossar, signerad Ferd. Fagerlin, olja på duk, 40,5 x 49 cm
ÖVRIGT: Jämför med målning Rökande fiskargossar, utförd 1862, i samlingarna på Nationalmuseum (NM 954)

Konst, Måleri

Kundcenter

Budhistorik (6 bud)
1396626
8 200
1396061
7 600
1395719
6 200
1393883
4 200
1390303

Slutpris SEK:
8 200
786 EUR, 923 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.