R Mattson Lydia

259438

MATTSON, R (född omkring 1895), verksam i Stettin, fartygsporträtt av brittiska ångaren "Lydia", signerad och daterad R Mattson, Stettin, 1936, olja på papp, 33x64 cm
Text på etikett ā tergo: S/S Lydia ex Swansea byggd 1894 av W Harkes o Son i Middelsborough Ägare rederi AB Caledonia Helsingborg redare a. Nilsson

Nautica/Technica, Konst, Måleri

Fack 11

R Mattson Lydia

Budhistorik (9 bud)
1410161
1410160
1404832
1402797
750
1402796
700

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.