Oktant Sewill Liverpool

259350

OKTANT, England, 1800-tal, mässing och trä, märkt Sewill Liverpool, detaljer i ben, längd 30 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift tillhörde oktanten kaptenen Johan Billing, på skeppet Garibaldi

Slitage

Nautica/Technica

Monter 6

Oktant Sewill Liverpool

Budhistorik (17 bud)
1393054
2 400
1392965
1392827
1392827
1 900
1392813
1 800

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.