Buddha

259231

FIGURIN, mässing och koppar, Nepal, 1900-tal, i form av Buddha sittande i lotusställning, delvis förgylld samt bemålad, höjd ca 15 cm

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 3

Buddha

Budhistorik (18 bud)
1394248
3 200
1394247
1394246
2 800
1394244
2 600
1394243
2 400

Slutpris SEK:
3 200
307 EUR, 360 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.