Vas lergods Yuan/Ming

259230

VAS, lergods, Kina, 1300-tal, Yuan/Ming, bukig form, hänklar, delvis glaserad i brunt, höjd 11 cm
PROVENIENS: Köpt på kvalitetsauktion hos Beijer Auktioner

Orientaliskt

Monter 3

Vas lergods Yuan/Ming

Budhistorik (8 bud)
1394384
1394374
900
1394275
850
1389591
1389230
750

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.