Servis Kåge Grå ränder

259175

SERVIS, 24 dlr, flintgods och porslin, "Grå ränder" Gustavsberg, design Wilhelm Kåge, bestående av: 7 djupa tallrikar, 6 assietter, 3 koppar med fat, kanna, 2 såssnipor, 3 uppläggningsfat, skål, sockerskål

Slitage, nagg, avskavd färg, 1 fat till kopp medföljer

Keramik/Porslin

Monter 4

Servis Kåge Grå ränder

Budhistorik (10 bud)
1394657
900
1394641
850
1394613
1394454
750
1394611
700

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 101 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.