Esaias Thorén väggskulptur

259151

THORÉN, Esaias (1901-1981): Komposition - väggskulptur, signerad och daterad på baksidan E Thorén -65, blandteknik i relief, 41x33 cm

Färgbortfall

Konst, Måleri

Rum 17

Esaias Thorén väggskulptur

Budhistorik (3 bud)

1396713
1395031
2 800
1393955
2 600

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.