Stekfat Kina 1700-tal

259148

STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor i umderglasyrblått i form av flodlandskap, längd ca 33 cm

Mindre kantnagg, bränningsdefekt

Orientaliskt, Porslin

Monter 30

Stekfat Kina 1700-tal

Budhistorik (16 bud)
1393647
1 300
1393752
1 300
1393647
1391813
1393645

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.