Adja Yunkers teckning

259147

YUNKERS, Adja (Lettland/Amerika, 1900-1983): Flickporträtt, monogramsignerad och daterad 17.6.45, rödkrita, 37x29 cm;
PROVENIENS: Konstnärens familj

Kantreva, veck

Konst, Måleri

Fack 4

Adja Yunkers teckning

Budhistorik (2 bud)

1388396
1387710

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.