Adja Yunkers blandteknik

259146

YUNKERS, Adja (Lettland/Amerika, 1900-1983): Lyktstolpen, Havanna, blandteknik, 1920-tal enligt uppgift, 43,5x28,5 cm;
PROVENIENS: Konstnärens familj

Smärre pappersskador

Konst, Måleri

Fack 6

Adja Yunkers blandteknik

Budhistorik (5 bud)
1392776
450
1388395
1392775
1388395
1387713

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.