Byrå spegel Nordiska Kompaniet

259138

BYRÅ, SPEGEL, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, vitbemålade, infällda plaketter möjligen Wedgewood, 3 lådor, skyltmärkt för Nordiska Kompaniet, fasettslipat glas, höjd ca 75, 125x53, höjd spegel ca 102 cm

Slitage, nyckel saknas

Rum 5

Budhistorik (8 bud)
1388352
1 700
1388351
1 600
1388349
1388348
1388347

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.