Gustavsberg studiogods

259129

KANNA med STÄLL, 1900-talets andra hälft, Gustavsberg, glaserat lergods, märkta med Studiohanden samt signerade EMN, total höjd inklusive ställ, ca 27,5 cm

Kanna med blåsor

Keramik/Porslin

Monter 30

Gustavsberg studiogods

Budhistorik (15 bud)
1393597
1392228
950
1390061
900
1392227
900
1390061
850

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.