Armband odlade saltvattenspärlor

259113

ARMBAND, 3-radigt, odlade saltvattenspärlor, ca 4 mm, lås, 18 k guld, fasetterad lila sten bekransad med orientpärlor, 1800-talets första hälft, längd 17 cm

Lila sten med repor och slitage, 6 kulor vid armbandets fästen ej guld

Guld/Smycken

Kundcenter

Budhistorik (8 bud)
1396906
1396904
2 600
1396902
2 400
1395931
1 800
1392995

Slutpris SEK:
286 EUR, 322 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.