Toiletteservis Rörstrand

259088

TOILETTESERVIS, 6 dlr, sekelskifte 1900, Rörstrand, delvis förgylld dekor av blomster, bestående av tvättfat, tillbringare, tvålkopp med lock, tandborstask med lock, potta, höjd ca 9-28 cm

Krackeleringar förekommer, tillbringare med ytmärken

Keramik/Porslin

Monter 30

Toiletteservis Rörstrand

Budhistorik (27 bud)
1393423
1393422
1393419
1 900
1393421
1 900
1393419
1 800

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.