Servis Ostindia

259042

MATSERVISDELAR, 68 dlr, "Ostindia", Rörstrand, formgiven 1932 av Knut Almström, bestående av: 13 förrättstallrikar, 23 assietter, 14 skålar, 9 buljongkoppar med fat, 6 mindre skålar, sockerskål med lock, 2 serveringsfat;
buljongkoppsfat, assiett samt 10 förrättstallrikar med nagg/hårt slitage medföljer

Bruksslitage, några delar med tejprester

Keramik/Porslin

Monter 29

Servis Ostindia

Budhistorik (15 bud)
1393357
1393454
1393357
3 800
1392281
3 600
1391809
3 400

Slutpris SEK:
382 EUR, 429 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.