Kista cassone

259037

CASSONE, 1700-tal, bl a valnöt, intarsiadekor med tulpaner och papegojor, höjd 67, 166x56 cm, nyckel finns

Slitage, maskstungen, smärre sprickor, renoverad, kompletterad

Möbler, Diverse

Rum 6

Kista cassone

Budhistorik (22 bud)
1393751
5 200
1393298
5 000
1393750
4 800
1393298
4 600
1392705
4 400

Slutpris SEK:
5 200
496 EUR, 558 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.