Matskedar 1700-tal, silver

258968

MATSKEDAR, 6 st., 17/1800-tal, silver, bl a E Ericson, Uppsala 1795, A Brandt, Norrköping 1791, Eneroth, Stockholm 1788

Slitage, gravyrer förekommer

Silver

Monter 28

Matskedar 1700-tal, silver

Budhistorik (4 bud)

1390091
1387098
1386992
1386990
900

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.