Ljusstakar sengustavianska

258953

LJUSSTAKAR, 2 st, tenn, 1800-tal, sengustavianska, otydliga stämplar, höjd 24-26 cm

Slitage, mindre skador, den lägre saknar kulfötter, ljusmanschetter med bucklor

Belysning, Ljusstakar

Monter 28

Ljusstakar sengustavianska

Budhistorik (6 bud)
1392808
650
1392805
600
1391561
550
1391560
500
1391559

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 73 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.