Sidenbroderi Kina

258891

ÄMBETSMANNATECKEN, 2 st, Kina, 18/1900-tal, siden med broderi, behängda med fransar, motiv av figurscener, 77-79 cm
2 textilier Kina medföljer, ramade

Slitage, ställvist blekta, smärre fläckar

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 27

Sidenbroderi Kina

Budhistorik (12 bud)
1392108
5 200
1388999
5 000
1391342
5 000
1388999
4 400
1391341
4 200

Slutpris SEK:
5 200
502 EUR, 570 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.