Penselbad i jade

258879

PENSELBAD, jade, Kina, sannolikt 1900-tal, delvis genombruten dekor med motiv av grenar med bladverk, längd 9,5 cm

Nagg

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 27

Penselbad i jade

Budhistorik (15 bud)
1391337
1392011
1391337
1392009
1 900
1391337
1 800

Slutpris SEK:
210 EUR, 236 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.