Karmstolar Louis XVI stil

258873

KARMSTOLAR, 1 par, tidigt 1900-tal, Louis XVI stil, skuren dekor i form av rosett, fleuronger och överkragning, sitthöjd ca 45 cm

Slitage, senare bemålning

Rum 2

Karmstolar Louis XVI stil

Budhistorik (2 bud)

1391005
2 800
1388267

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.