Rökelsekar Kina cloisonné

258852

RÖKELSEKAR, cloisonné, Kina, 1900-tal, förgyllda detaljer, tripod, knopp, hänklar och fötter i form av tempellejon, genombrutet lock med fladdermöss, höjd 20 cm

Slitage, krackeleringar

Orientaliskt

Rökelsekar Kina cloisonné

Budhistorik (23 bud)
1392039
1 600
1391828
1392036
1391828
1 400
1392035
1 300

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.