Karmstolar

258838

KARMSTOLAR, 1 par, 1920/30-tal, betsad ek, klädsel i färgat skinn, sitthöjd ca 50 cm,
Proveniens: Enligt uppgift har stolarna tidigare stått i rikssalen på Örebro Slott.

Smärre slitage

Rum 14

Karmstolar

Budhistorik (14 bud)
1391985
1391981
900
1391980
850
1391979
1391978
750

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.