2 böcker med kartor, bl.a. Grekland

258834

KARTBÖCKER (2). Geographie, Chronologie... von Alt-Griechenland. Berlin 1793. Med graverade kartor och planscher.
Wiberg - Mentzer. Atlas öfver allmänna historien. Stockholm ca 1860-tal. Med färglitograferade kartor.

Nötta band, några skador, kartor småfläckade, några anteckningar

Böcker/Kartor, Kartor/Atlaser

Rum 1

Budhistorik (20 bud)
1410931
1410934
1410931
1 900
1410929
1 800
1410901
1 700

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.