Miniatyrskåp 1800-tal barockstil

258661

MINIATYRSKÅP, 1800-talets slut, barockstil, svärtat trä med dekorbeslag i mässing och krönt av ryttarfigur, bemålade porslinsplaketter samt miniatyrmåler, invändigt med lådinredning

Smärre slitage, en plakett med nagg

Diverse

Monter 23

Budhistorik (34 bud)
1391192
9 000
1391046
8 800
1391046
7 600
1391108
7 400
1391046
7 200

Slutpris SEK:
9 000
859 EUR, 966 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.