Bordspendyl

258642

BORDPENDYL, 18/1900-tal, nyrenässans, slagfunktion, verket märkt Lenzkirch /1 million /909052, fodral i förgylld mässing krönt av kvinna med fruktkorg, urtavla i emalj med numeriska siffror, höjd ca 35, 28x10 cm, pendel medföljer

Urtavla med mindre emaljbortfall, lös dekordel, uppdragsnyckel saknas

Ändringar/tillägg
Pendel samt lös dekordel medföljer, avhämtas vid Utlämningen

Klockor/Ur

Monter 20

Bordspendyl

Budhistorik (24 bud)
1390231
3 400
1390229
3 200
1390230
1390229
2 800
1390226
2 600

Slutpris SEK:
3 400
324 EUR, 365 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.