Fat tenn 1700-tal

258618

FAT, 2 st, tenn, 1700-tal, varav ett Carl Fredrik Treyer (mästare i Uppsala 1752-69), diameter 35 resp 39 cm

Slitage

Allmoge

Monter 21

Fat tenn 1700-tal

Budhistorik (11 bud)
1390263
950
1390093
900
1390093
850
1386838
1386838
700

Slutpris SEK:
950
92 EUR, 104 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.