Sam Uhrdin oljemålning

258604

UHRDIN, Sam (1886-1964): Handarbetande kulla, signerad och daterad Sam Uhrdin -61, olja på duk, 73x92 cm

Ram saknas, smärre ytmärken efter ram.

Konst, Måleri

Rum 8

Sam Uhrdin oljemålning

Budhistorik (30 bud)
1389521
1388154
3 200
1388136
1388135
2 800
1388134
2 600

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.