Väggpendyl rokoko

258601

VÄGGPENDYL, stockholmsarbete i rokoko, signerad Jacob Forsberg (1760-1806), Stockholm, helskulpterat, förgyllt och bronserat fodral, höjd 58 cm

Smärre skador och lagningar, pendelglas saknas, verk och urtavla troligen ej ursprungliga

Klockor/Ur

Rum 3

Väggpendyl rokoko

Budhistorik (7 bud)
1404487
1404402
550
1403394
500
1401635
450
1399977

Slutpris SEK:
143 EUR, 161 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.