Tallrikar 1700-tal blå/vita

258556

TALLRIKAR, 6 st, Kina 1700-tal, varierande utförandedekor i underglasyrblått, diameter ca 21,5-23,5 cm

nagg, sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 17

Tallrikar 1700-tal blå/vita

Budhistorik (26 bud)
1389812
2 400
1389805
1389797
1389804
1389797
1 900

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.