Karmstol Svenskt Tenn

258547

KARMSTOL, 1900-talets första hälft, Josef Frank för Firma Svenskt , valnöt, stoppad sits och rygg med klädsel av rött skinn, pärlspikning, sitthöjd ca 41 cm

Sittdynans klädsel med skador och fläckar. Ryggpartiet med smärre fläckar. Stomme med ytskador

Möbler, Design

Rum 6

Karmstol Svenskt Tenn

Budhistorik (20 bud)
1389697
2 400
1389490
1389696
1389490
1389694
1 900

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.