Tallrikar 1800-tal

258533

TALLRIKAR, 3 st, porslin, varierande märken: Berlin, 1850-tal, med målad dekor av Stadsmotiv, Holland; Darte, 1820-30, Paris, med målad dekor av slottsmiljö; Rysk, Nikolaus I:s period, med målad blomdekor, diameter 21-23 cm

Smärre slitage

Keramik/Porslin

Monter 19

Tallrikar 1800-tal

Budhistorik (13 bud)
1388767
4 400
1389756
4 400
1388767
1389685
3 800
1388767
3 600

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.