Karmstolar gustavianska

258525

KARMSTOLAR, 1700-tal, gustavianska, bemålade, skuren dekor, stoppad sits och rygg, sitthöjd ca 41 cm
PROVENIENS: Baron Rappe

Renoverade, kompletterade, lagningar, smärre ytskador och färgbortfall, smärre fläckar

Rum 2

Karmstolar gustavianska

Budhistorik (18 bud)
1392932
9 600
1392857
9 400
1392778
9 200
1392856
9 200
1392778
9 000

Slutpris SEK:
9 600
926 EUR, 1 052 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.