Fällbord Lorentz Lundelius

258478

FÄLLBORD, 1800-talets första hälft, Mälardalen, av Lorentz Lundelius (mästare i Köping och Kungsör 1818-57), skiva fanérad med alrot, etikettsignerat Lorentz Lundelius Köping Kongsöhr, bonad tredelad centralfot, höjd ca 76, 89,5x89 cm

Ytslitage, delvis renoverat och kompletterad

Rum 4

Fällbord Lorentz Lundelius

Budhistorik (6 bud)
1388994
2 400
1388763
1388763
1 700
1387900
1 600
1387087

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.