Byrå senbarock

258466

BYRÅ, 1700-tal, senbarock, troligen Tyskland, fanérad i valnöt och rot, brännförgyllda beslag, krönta nyckelskyltar, draghandtag i rokoko, höjd 83, 74x50 cm

Senare draghandtag, smärre ytskador, nyckel saknas

Rum 4

Byrå senbarock

Budhistorik (33 bud)
1389194
8 200
1389178
8 000
1389178
7 800
1389168
7 600
1389070
7 400

Slutpris SEK:
8 200
791 EUR, 899 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.