Figuriner Kina

258460

FIGURINER, 1 par, 1900-talets första hälft, Kina, Hardwood, bronserade och polykromt bemålade, höjd 34 cm

Slitage, dekorbortfall

Orientaliskt, Skulptur

Monter 16

Figuriner Kina

Budhistorik (14 bud)
1388430
1388246
1387569
1388245
1387569
750

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.