Ljusstakar Nicklas Anström Växjö

258442

LJUSSTAKAR, 1 par, 1833 respektive 1836, Nicklas Anström (mästare i Växjö 1817-1844), godronnerade ljuspipor på rombformade skaft, på fyra kulfötter vardera, höjd 24 cm

Bruksslitage, smärre bucklor

Belysning, Ljusstakar

Monter 16

Budhistorik (7 bud)
1388705
3 400
1388675
3 200
1388675
2 600
1387897
2 400
1384034

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.